EN

İlkini 2019 yılında düzenlediğimiz AUA 2020 yılında “Aklımızda Sağlık Var” teması ile ikinci kez düzenledi. 2020 Mart ayından bu yana tüm dünyanın yaşadığı Covid-19 salgını nedeni ile etkinliğimizi online platform üzerinden canlı olarak gerçekleştirdik. Nisan ayının ortasında sosyal medya (Instagram ve Facebook) ve internet sitemiz (www.aua.com.tr) üzerinden yaptığımız duyurularımızla başlayan sürecimizde gelen 100’ün üzerinde başvuruyu değerlendirdik. Yaptığımız değerlendirmelerde 15 grup yarı final elemesine kalırken yaptığımız halk oylamasıyla ve jürimizin kararı ile 5 grubun finale kalmasına karar verildi.

Kazanan proje, Mavi Kelebek adlı projeleri ile katılan Ali Mirzaei (Eczacılık), Esra Ünal (Endüstri Mühendisliği) ve Mohammadreza HaghBın Azar (Endüstri Mühendisliği)’ın otizmli çocuklara, AR ve VR teknolojilerini kullanarak özel eğitim sunmak, sosyal becerilerini arttırmak ve oyunlaştırma tekniği kullanarak gelişimlerine katkı sağlamak için hazırladıkları mobil uygulama projesi oldu. Projeleri ile 25.000 Türk Lirası, ipad ve Angelini İlaç’ta staj yapma imkanına hak kazandılar.

Aynı zamanda “Çember-X” başlığı ile projelerini bize sunan Ahmet Berk Tuzcu (Elektrik Elektronik Mühendisliği & Fizik), Ali Küçüknane (Psikoloji & İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat), Bora Berke Şahin (Bilgisayar Mühendisliği & Fizik), İlke Uysal (Kimya ve Biyoloji Mühendisliği & Psikoloji), Zehra Gül (Makine Mühendisliği & İşletme) yarışmamızı kazanan 2.grubumuz oldu. Kendileri 15.000 TL ve Angelini İlaç’ta staj yapma imkanına hak kazandılar.

Değerli jüri üyelerimiz, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz (Psikiyatri Profesörü) “Tükenmiş Sendromu” başlığı ile bizlere sendromun kendisinin ne olduğunu, nasıl başa çıkılabileceğini aktarırken, Dr. Sertaç Doğanay (Teknoloji İletişimcisi, Akademisyen, Linkedin Influencer’ı) bizlere “Dijital Dönüşüm Çağında Ayakta Kalmak” başlığı altında teknolojinin günümüzde hayatımızda aldığı yerini ve etkilerini, gelecekte bunun nasıl etkilemeye ve belki de daha fazla yer alacağını aktardı. Her iki jürimize de yapmış oldukları konuşmaları için teşekkür ederiz.

Angelini İlaç Ülke Müdürümüz Özgür Özdinç, seramoninin açılış konuşmasında şunları aktardı; “Dijital olmaya ve dijitalleşmeye önem veren bir firma olarak, yüz yüze gelememiş olsak bile sizlerle aynı heyecanı paylaşmak için yarışmamızı ertelemek yerine online platform üzerinden gerçekleştirme kararı aldık. Bu şekilde bir etkinlik düzenlemek bizler için de bir ilk oldu. Umarız ki herkes için heyecanlı ve eğlenceli bir etkinlik olacak. Etkinliğimiz için arka planda çalışan ekiplerimize ve bugün burada bizimle olan jüri üyelerimize, öğrencilerimize ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum.”

Angelini Türkiye ailemize, değerli jüri üyelerimiz Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Dr. Sertaç Doğanay, Gaye Erçalışkan, İlker Örsal ve Özgür Özdinç’e, etkinliğimizin sunuculuğunu üstlenen Ceren Akdağ’a bu anlamlı günde bize eşlik ettikleri ve bizleri destekleri için teşekkür ederiz.

Angelini İlaç olarak yarışmanın tüm paydaşlarımızla kurduğumuz ilişkileri daha da besleyeceğini ve Angelini İlaç’ın farklı platformlarda da bilinirliğini ve görünürlüğünü arttırmak için önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz.